| Iulia8659 a întrebat:

acuma o saptamana mi-am cumparat un Samsung galaxy s3, m-am tot informat..si am auzit ca nu trebuie sa formatez bateria. inainte ma tinea mai bine bateria...dar acum..deja incepe sa ma tina mai putin.din ce cauza? astazi m-am uitat la cateva poze pe telefon timp de 2 minute maxim..si deja mi-a luat cam 4% baterie... Am auzit ca pot si acum sa pun bateria la formatat..si isi revine.ce spuneti? ar merge?

4 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Asa tine S3- stai linistita. am ajuns la 5 ore pe zi cu el...

| 2Low a răspuns:

L-ai incarcat cu aplicatii si tot felul de minuni + 3G activat + Ecranul activ + luminozitate ridicata + Mesaje.
Asa se duce bateria.

| coztel5437 a răspuns:

Nu este necesara formatarea bateriei, iar cat despre durata aceasta va creste in timp pana intra in ciclul normal de functionare, dar depinde si de cate aplicatii ai deschise in background...

| ellenandreea a răspuns:

Bateria se formeaza functie de cum il folosesti. Azi poti avea consum de 4%/h iar maine poti avea de 1, 90%/h. Depinde.

Bateriile nu mai trebuiesc formatate acum.