| DoarEu291 a întrebat:

Am un telefon fara sistem de operare SamsungC3222 ce nu porneste! Ce sa-i fac?! crying sad Va rog! sad

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=IRSL_JuTVtU

Dar daca nu poti aprinde telefonul nu merge codul, oricum ai incercat sa il tii in priza? si sa il aprinzi?
Daca nu merge nici asa e de la soft, s-a ars, asta inseamna ca ai nevoie de un telefon nou.

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să îl duci la reparat altceva nu văd ce ai putea face...sad

| Jipa95 a răspuns:

Du-te cu el la un service gsm pentru resoftare, nu te va costa mult 40-50 lei.

| untu a răspuns:

Daca aveti garantia pentru telefonul aceasta du-te la magazinul de unde l-ati luat,dar trebuie sa aveti la tine buletinul de identitate, telefonul defect cu cutia si certificatul de garantie al acestui produs! daca nu ai certificatul de garantie( daca a fost expirat termenul de garantie), consultati cu un specialist de acolo care va va spune ce trebuie facut si unde trebuie sa trimiti telefonul mobil, dar plata pentru reparatie il suporti dvs., daca nu aveti certificatul de garantie valabil! Resoftarea sistemlui de operare poate costa in jur de la 100-200 lei Ron!

| viotedy a răspuns:

Probabil,bateria.Am si eu unul, tine bateria peste 10 zile, adica au baterii bune.Cati ani are de s-a dus bateria?

| DoarEu291 explică (pentru viotedy):

Tie ti se aprinde led-ul cand pornesti telefonul, nu?

| DoarEu291 explică (pentru DoarEu291):

De la touchpad?

| viotedy a răspuns (pentru DoarEu291):

Da.

| StalkerSoul a răspuns:

Poate i s-a ars softu`l.

Totusi inainte de toate incearca acel "cod" pentru aducerea lui la setarile din fabrica. ( daca porneste desigur ) totusi incearca.

| DoarEu291 explică (pentru StalkerSoul):

Ce cod?

| StalkerSoul a răspuns (pentru DoarEu291):

Https://www.youtube.com/watch?v=IRSL_JuTVtU

Dar daca nu poti aprinde telefonul nu merge codul, oricum ai incercat sa il tii in priza? si sa il aprinzi?
Daca nu merge nici asa e de la soft, s-a ars, asta inseamna ca ai nevoie de un telefon nou.

| yoboss97_5553 a răspuns:

Ia alta baterie

| McAlleks a răspuns:

Mergi la un specialist!