| sarpele05 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy mini 2 și îmi apare să îmi actualizez soft-ul(software) și ăia de la Orange o zis că trebuie să fac ceva cu Samsung Kies, ceva aplicație da nu știu exact ce trebuie să fac... mă pute-ți ajuta? Dau funda! >-

Răspuns Câştigător
| catablondu a răspuns:

Buna, trebuie sa instalezi aplicatia Samsung Kies in computer, si sa conectezi telefonul la computer prin cablu usb. Ai optiunea update software / actualizare software sau ceva de genul, si trebuie sa dai acolo. Daca nu te pricepi, poti sa mergi la un service sau sa apelezi la un cunoscut care stie exact cum se foloseste.

| sarpele05 explică (pentru catablondu):

Daca ma duc la service...imi ia bani?

| catablondu a răspuns (pentru sarpele05):

Din pacate, da.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa urmezi sfatul lui catablondu. In cazul in care nu iti vede telefonul, sa incerci sa verific pe alt calculator.

O zi buna,
Orange Helper

| sarpele05 explică:

Am aplcatia da nu imi gaseste telefonu-l...de ce?