| Yaaaso a întrebat:

Am un telefon Xiaomi, la care de cateva zile am întâmpinat o problemă.
In momentul in care sunt apelat sau sun eu pe cineva, persoana cu care vorbesc ma aude intrerupt de parca nu am semnal. Eu o aud perfect. Problema nu este la microfon, daca sun pe WhatsApp, ma aud perfect.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e de la microfon o fi defecta casca telefonului, dul in service reparatii telefoane, si ei iti spun cauza si cît te va costa reparatia.

Bula
| Bula a răspuns:

Este problema de schimbare a benzilor de semnal si intre retele.
Acest fenomen se intampla deseori cand telefoanele functioneaza in zone si benzi diferite, mai ales daca sunt si pe alte retele.
Am intalnit sunet bruiat sau cu intreruperi si in cazul cand unul din telefoane a fost folosit langa un televizor sau alta sursa de zgomot.