| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut acum o oferta prin care zice sa trec nr meu de telefon pe abonament si primesc net nelimitat, desi nu prea as crede...
Credeti ca la Telekom chiar ofera net nelimitat? Adica nu ca la Digi sa puna o limita de 50 GB sau ceva. Si daca fac hotspot sa il folosesc pe tableta tot la fel ma taxeaza sau se consuma mai repede?
Ca daca stau o ora pe YouTube deja se duce aproape 1 GB.
Ma poate lamuri cineva? Sa nu fac abonament degeaba, ca platesc si destul de mult fata de 29 lei sau cat platesc acum.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ofertele cu "Internet nelimitat" iti ofera cativa Gb la viteza 4G, iar cand se termina ti se limiteaza viteza la cateva sute de Kb, pana la terminarea lunii abonamentului.
Cel maimare de astfel de pachet il are Digi, cu 50Gb la 4G, iar la teminare scade viteza la cca 0, 3Gb pana la terminarea lunii de valabilitate.

9 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Nu te increde in astia. Pe mine 2 ani m.au furat si de 6 luni ma chinui sa scap de abonament si inca imi mai vin facturi.
Si pana la urma ce faci cu atata net?
E la fel cu nelimitat. Stii cazul care a fost dat la tv ca in 24 de ore a vorbit mai mult de 24 de ore? Ceva de genul este

| Bondarel99 a răspuns (pentru sweetys):

Am vazut si eu clipul respectiv laughing
Ideea e ca eu m-am mutat pentru o perioada si aici nu am decat netul de la telefon.

| Sarcopt a răspuns:

Nu se merită, am avut 3 ani abonament la ei, am revenit la cartelă şi acum sunt la Vodafone, dc? Din cauza semnalului. Abonament e nelimitat 2Gb viteză 4G(dacă prinzi) şi restul e pe H+. Baftă!

| tril a răspuns:

Toate companiile de telefoane au oferte de net nelimitat. Dar, la o valoare a abonamentului, aproape aberanta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru tril):

Pai asta e de 13 euro plus un J3 cadou. Daca as stii ca e chiar nelimitat as plati 13 euro.
Dar am auzit ca desi unele pretind ca au nelimitat, iti pun totusi o limita.

| tril a răspuns (pentru Bondarel99):

13 € si un telefon? Poate e nelimitat vreo 3 luni. Nu stiu, nu am vazut reclama.

| Bondarel99 a răspuns (pentru tril):

Am primit mesaj de la Telekom, primesc multe oferte de genul dar asta am zis ca e ok. Zice ca e o perioada de 2-3 saptamani in care se poate prinde oferta asta. Nu prea cred, de asta intreb...

| tril a răspuns (pentru Bondarel99):

Intra pe site-ul lor si vezi. Sau mergi la ei la ghiseu si intreaba amanunte. Asta nu te va obliga sa faci contractul. Doar intrebi.

| Bondarel99 a răspuns (pentru tril):

Am intrat dar la optiunea lor cu acelasi nume apare ca este nelimitat la apeluri, mesaje etc. dar la net e 2.5 GB. M-am gandit ca e vreo oferta din asta promo laughing
Nu pot merge la magazinul lor, nu am nici timp si nici unde acum.