| ladydaianne a întrebat:

Android sau Windows Phone. De ce?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Android. Are mai multe aplicatii.

| martzian a răspuns:

Eu as alege Android. De ce? Windows nu are atat de multe aplicatii. Probabil ca va trece ceva vreme pana vor ajunge sa concureze din acest punct de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am avut si Android înainte de Windows. ITI sugerez sa iti iei Windows, e mult mai bun. După un an de la cumpărarea telefonului cu android acesta făcea figuri sa nu mai am spatii (desi era aproape gol) nu îmi mai instala jocuri deoarece se bloca foarte des. Am de 2 ani Windows si niciodată nu s a întâmplat ceva de genul. E hotărârea ta, dar sugerez Windows. :**

| TOOL a răspuns:

Android mi se pare un sistem mult mai bun de operare, deoarece are mai multe aplicatii si nu este dificil de folosit.

| CosminComan75 a răspuns:

Windows phone pentru ca este mai simplu de folosit si cei de la Nokia fac device-uri performante! Si nu prea sunt virusi in aplicatiile de pe market place!

| RB26DETT a răspuns (pentru CosminComan75):

Cei de la Nokia fac telefoane performante dar nu de topwinking si cat despre windows phone, este simplu de folosit? mi se pare chiar prea simplu, pe android ai mult mai multe optiuni, ai un ecran gen desktop apoi cel de aplicatii, pui widgeturi, este mai interactiv, mai multe aplicatii [cat despre virusi este normal, daca tu cauti numai aplicatii de genul pou hack laughing ]

| CosminComan75 a răspuns (pentru RB26DETT):

Nu numai pou hack are virusi! Majoritatea aplicatiilor au virusi si am doar un singur joc pe tableta si nu este pou!

| RB26DETT a răspuns (pentru CosminComan75):

Majoritatea jocurilor? si anume care? daca ai antivirus de la avg pai ala iti spune de adware la toate [adica cele cu reclame, aproape toate] si pentru a fi afectat cu adevarat de virusi, trebuie sa ai telefonul root-at [nu vei cumpara niciodata un telefon nou cu root]

| Box_Ovi_1996 a răspuns:

Android....Are mai multe aplicatii