| Miri983 a întrebat:

As dori sa achiziționez un iPhone 11, dar am decis sa mai aștept pana la lansarea iPhone 12. Știți cumva dacă și cu ce suma va mai scădea prețul iPhone ului 11 după apariția noului model?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Scade la ce pret este acu cel de sub 11, iar 12 va avea pretul celui 11.
Daca te uiti la Apple pe website 11 Pro este acum 1 mie de dolari, iar Iphone 11 este 7 sute, vorbesc cele mai ieftine.
Deci daca apare iphone 12 ala va fi 1 mie iar asta 11 pro se va duce la 7 sute pe acolo cumva.Cel 11 nu stiu, probabil va ramane la pretul celui SE.
Asta se intampla in America, nu stiu in Ro sau UE.Dar vad ca Apple sia inchis toate magazinele acu

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sumele telefoanelor iphone raman cam la fel. Asta este si problema lor

| Miri983 explică (pentru Crackman):

Acum câțiva ani prețurile lor nu scădeau deloc.De vreo 2 ani am observat ca au început sa mai scadă la apariția unui model nou, de aceea intreb.

| Alverto a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce alergați după aceste telefoane când puteți pur și simplu să luați telefoane aproape identice la un preț mult mai mic, să știi că nu ești cool daca ai ultimul iPhone
Și îți spun și de ce: cei de la iPhone creează mereu noi modele, iar după o să îl vrei pe următorul și tot asa și îți dai seama că irosești banii multi degeaba, cei cu iPhone 6 ce zic? Atunci au fost șmecheri iar acum?

| Miri983 explică (pentru Alverto):

Sunt pur si simplu obisnuita cu iOS, nu e nimic special in a avea iphone. tine de preferințele fiecăruia.E tot un telefon.

| relian a răspuns (pentru Alverto):

Este un telefon oarecare pentru tine, asta pentru ca nu te intereseaza amanunte.Sint curios la o femeie ce-ti place, doara ca e femei si atat, sau te uiti dupa ce fund are, ce sani si asa mai departe? Chiar is curios.Cu telefoanele si orice lucru este exact la fel.
Iphone este un telelfon de calitate in amanunt si suruburile sunt facute aproape perfect.
Deci pentru cine stie sa aprecieze ceva,stie ce sa cumpere, iar daca cumperi iphon nu esti smecher, inseamna ca stii sa apreciezi un lucru. Unde pui ca si softul lor este mult mai usor si mai bun ca oricare alt soft.
Am avut aproape toate barndurle de telefoane, le schimbam cum zici, ieftine si proaste, greu de folosit.Am avut toate brandurle de calculatoare, in ambele cazuri cand am luat Apple aici am ramas si sincer nici nu-s curios de alte alea.
Ira daca ai observat deja sunt unia ce incearca sai copie, adica sa faca si ei design si materiale de calitate.
O sa spui ca un telefon il folosesti sa vorbesti, Ok de acord dar tu de ce nu ai ramas la stiu si eu Motorola sau Nokia? Ca si cu alea vorbeai sinca poti vorbi si acum.
Scuze ca ma bagai si eu in discutie, dar cum a spus cineva pe aici tine de preferinte, de cat de bine stii sa apreciezi un lucru.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Cei de la Apple vor anunța, și din câte știu e aproape imposibilă o scurgere de informații de la ei deoarece te găsesc repede.Deci o să fim nevoiți să așteptăm.