| andrei201824 a întrebat:

As dori sa cumpăr un iPhone 15 Pro Max din Statele Unite ale Americii și sa îl folosesc în România pe rețeaua digi. Modelele de SUA neavând slot de cartela SIM, ci doar eSIM, vor putea fi înregistrate la digi pe eSIM? Mulțumesc in avans.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa cumperi ceva din America nu face sens, ca te costa cateva mii de dolari americani, apoite mai costa vama si taxa GST inca 30-40% din valoarea telefonului si in final ajunge telefonul ala de aproep 2 ori mai scump daca l-ai cumpaar din tara.
Apoi, cumparand ceva din America NU ai garantie aici, in tara si este orice posibil, ca sim-urile sa nu functioneze.

| darrio2007 a răspuns:

Arunci cu banii? Risti sa nu functioneze aici si te mai si costa mult.

| relian a răspuns:

Au si esim, ma uitai eu acum pe webistele lor, te puteai si tu sa te uiti, nu mai trebuia sa intrebi pe aici.Netu ala cel aia, mai foloseste-l si sa faci ceva util, nu doar birfe si Facebook laughing

Poti sa si suni, intrebi, dar sigur au, iar daca nu esti lamurit, sunai tu si intreaba.
Violeta ca de obicei bate gardurile, scutura covoare laughing Garantia unui telefon este valabila oriunde in lume, asa ca Violeto soro, mai dai ca are praf destul covoarele alea laughing
Auzi si tu te costa cateva mii de dolari americani telefonul ala laughing oare violeta asta, viseaza cate ceva, apoi baga pe aici sau de unde o scoate balariile ce le spune?

Auzi si tu taxe vamale, posta, de parca tu ai intrebat cit is taxele, cit e posta laughing dar na fiecare cit il doare.

Ce spui tu, nu telefonul se inregistreaza, ci numarul cel ai tu de la dicgi, nu mai este pe acea cartela sim,, doar te duci cu telefonul care trebuie sa fie cababil de esim si iti baga numarul direct in telefon electronic, au scos acel sim, cel putin de tot pentru US, asa is astea iPhone noi, si 14 la fel este.

Vin romani acasa destui, de aici din state, poate cineva sa iti cumpere, tu astepti la aeroport, iti da telefonul, aia e tot, ai terminat lucrarea.
Aici costa 1200$ acolo banui ca e undeva la 1500 $.E bun iti iei scula de inox laughing scuze dse titan voiam sa zic, de inox is alea 14 pro laughing

| anonimg a răspuns:

Cu sim sau esim, problema este că aparatele din America funcționează pe alte frecvențe față de România/Europa.

| literallythesamebruh a răspuns:

Mai bine îl cumperi din țară. Așa ai și slot SIM și știi sigur că merge și nu ai probleme.

| Cherciumihai a răspuns:

Din păcate, nu am acces la locația ta și nu pot verifica disponibilitatea rețelei Digi pentru înregistrarea unui iPhone 15 Pro Max cu eSIM. Te sfătuiesc să contactezi direct operatorul Digi pentru a obține informații precise despre compatibilitatea și înregistrarea unui iPhone cu eSIM pe rețeaua lor. Mult succes în achiziționarea noului telefon!