| qLoxPlayZ a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez un Xiaomi Mi 9 SE. Din cate am vazut din review-uri si teste la camera e foarte bun. Arata frumos si e si micut. (Nu stiu exact daca vreau un telefon mai mic sau mai mare dar sa zicem)
Daca cumva are cineva de pe-aici, ceea ce nu cred, sa imi spuna cum este!
Merita?
Pret: aprox. 1600 lei
Link telefon: https://www.cel.ro/......yNTQpNA-l/

5 răspunsuri:
| Anca32 a răspuns:

Eu nu îl recomand și prețul pentru el e cam mare. Recomand mai bine Huawei y6 sau y8 sunt mult mai ok și funcțiile sunt +++++fata de xiaomi

| qLoxPlayZ explică (pentru Anca32):

Huawei a fost interzis... + ca xiaomiul e mult mai bun decat acel Huawei y6

| Anca32 a răspuns (pentru qLoxPlayZ):

Huawei nu este interzis deloc. Eu am Huawei p30 pro și este extraordinar

| qLoxPlayZ explică (pentru Anca32):

Nu esti bine informata inseamna. in SUA e interzis, iar google a rupt contractul cu Huawei, pe langa alte companii. Nu o sa mai primesti update-uri de la Android, decat de-alea mai micute. Cum google a rupt contractul cu Huawei, nu o sa mai mearga Chrome-ul, Youtube-ul si celelalte aplicatii de la google. Daca imi iau Huawei acum e ca si cum mi-as lua un televizor cu durata de functionare de 3 luni sooo informeaza-te!

| Anca32 a răspuns (pentru qLoxPlayZ):

În SUA o fi dar eu mi l am luat din Austria și merge bine mersi mai ales ca am instalate și programe de contabilitate