| elit97 a întrebat:

As vrea sa intreb dupa parerea voastra, ca am un Nokia n95 pe care il am din 2008. Am mers la amanet si am intrebat cat ar da pe el, pentru ca nu il mai folosesc, am unul mai performant. A zis omul ca 40 de RON. Eu am ras in fata lui dar mi-a spus ca nu il voi vinde cu pret mai mare. Ce e parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

La amanet NU o sa primesti valoarea lui reala chiar daca e vechi.Ei platesc MAXIM 15%-30% uneori mai putin!(pentru. ei exista riscul sa nu-si mai recupereze banii+sa nu-l poate vinde dupa expirarea termenului)Asta fiid spuse poti sa-l vinzi printr-un anunt online/ziar in care sa specifici starea/performante/an fabricatie/aspect /accesorii s.a.m.d. eventual si o poza! nr. de tel. unde poti fi contactat. Daca a costat vreo 750-800 lei(in 2008) iti dai seama ca in 2013 daca primesti 150 lei(nu imi place RON) vindel! ORICUM 40 lei e putin, la 100-200 cred ca e corect. Uite aici http://vandtelefon.com/nokia_n95.html succes!

| elit97 explică (pentru stlucian):

Inteleg, mersi frumos, nici nu m-am gandit sa cer pretul lui original, ma gandeam cam la 200-150.dar nu la 40..asta e bataie de joc.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa este.Nu are interesul sa iti dea prea multi bani pe el.Il vei da cu pret mai mare.Cel mult 80 ron.

| RadikalGamer a răspuns:

40 de RON? Nici macar unul fara display nu e atat. Ok, aici depinde de cat de uzat e. Incearca sa te uiti la preturi pe okazii, mercador sau tocmai...

| elit97 explică (pentru RadikalGamer):

Nu este uzat, deoarece acum 3 saptamani i-am schimbat carcasa (nu e chinezarie), si il tin in husa.

| Alexander121 a răspuns:

Din pacate telefoanele acelea nu se pot amatena, sau vinde la un amanet cu mai mult pentru ca lea cam trecut vremea, numeni nu le mai cauta, incearcas a il vinzi pe un site specializat sau prin prieteni altfel nu vei reusi sa iei mai mult pe el