| SefaTa97 a întrebat:

Aveam la telefon la setari Roaming. Am intrat acolo si la Roaming de date era bifata casuta cu Orange. Asta inseamna ca aveam Roamingul activat? Am debifat casuta acum.
Funda!

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea functiona serviciul de Roaming trebuie sa ai Roaming-ul activ pe cartela. Acea functie iti permite sa utlizezi internetul in Roaming, dar, daca nu ai serviciul activ pe cartela nu vei putea utiliza. Bifa respectiva este relevanta doar daca te aflii in Roaming.

Cu prietenie,

Orange Expert