| ZeroGraviton a întrebat:

Azi mi-am cumparat un IPhone 4s la mana a doua se inteapa uneori si nu pot sa accesez nimic(apare semnul de la Apple ori semnul de loading iar uneori cand intru de ex la apeluri mi se inchide automat) ce sugestii aveti? thanks :*

Răspuns Câştigător
| GFStep a răspuns:

Sunt tare curios cam cu cat l-ai cumparat..trebuia sa il verifici mai bine..cred ca softul este dus si trebuie sa ii faci update

| ZeroGraviton explică (pentru GFStep):

\/

| GFStep a răspuns (pentru ZeroGraviton):

Mai mult de 50 de lei nu cred ca ti-ar lua.

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Felicitari pentru noul telefon happy
Du-te la cel de la care l-ai luat sa-ti spuna cum rezolvi problema.Cred ca el stia deja de existenta ei si de aceea l-a vandut... Urat!

| supermamici a răspuns:

Nu mai cumparati produse scumpe la mana a doua... testati-le, luati-le cu perioada de proba de o zi, cumparati de la useri care au calificative bune pe produse si preturi similare... ce sens are sa te lauzi cu o carcasa de iphone 4 si sa fi dat bani pe el cat un telefon nou?

| slowswag a răspuns:

Trebuia sa-l verifici

| stefangs a răspuns:

Aoleu oamenii buni! NU trebuie sa il duca inapoi sau la un service. Il conectezi la iTunes si faci un restore si se rezolva problema!

| ZeroGraviton explică (pentru stefangs):

Da-mi un video ca exemplu te rog

| ZeroGraviton explică (pentru stefangs):

Deciconectez iPhoneul la i tunes dupa aia ma duc la iPhone si apoi dau la summary restore nu?

| ZeroGraviton explică:

Daca la-si duce la un reparator bun cam cat mi-ar lua?(aproximativ)

| ZeroGraviton explică:

Ok eu incerc sa fac jailbreak si nu prea imi reuseste...adica urmaresc fiecare pas din tutoriale am incercat si cu iOS 6.0 si cu iOS 6.0.1 pentru cei care cunosc si nu am reusit...ce as putea sa fac?

| stefangs a răspuns (pentru ZeroGraviton):

Pai tu vrei jailbreak sau sa iti faci soft-ul? pentru jailbreak nu exista inca solutie pentru 6.0.1. Uite un video pentru soft http://www.youtube.com/watch?v=F2ZFc8Vw-qk