| Girly97 a întrebat:

Banuiesc ca pentru o clienta noua Telekom este normal sa vada ca au aparut din senin niste "mesaje" de trimis care nu se termina desi nu are credit... Sunt total confuza...

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

Deoarece la telekom ai mesaje nelimitate in retea. doar atunci cand intri in perioada de gratie nu sunt valabile.

| Girly97 explică (pentru ascovit):

Hei, asta e chiar tareeee! happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pe telefonul tau apar mesaje ce NU AU FOST TRIMISE de tine, utilizator, atunci este posibil sa ai un virus care incearca sa trimita in numele tau (asta se intelege din intrebarea ta).
Daca insa TU PRIMESTI o serie de mesaje nedorite (reclame de tot felul), atunci mergi la Telecom pentru clarificari.
Poti solicita blocarea mesajelor de reclama (spam).

| suffarstar a răspuns:

E posibil sa fie de la numere scurte, cu suprataxa. Adica cineva a activat o oferta si pentru asta esti taxata la greu. Vezi care este situatia in magazinul Telekom.