| DarkAngel891989 a întrebat:

Bunã ziua TPU.Am o cartelã prepay Telekom și lunar o reîncarc cu 6 euro(35 de lei) și activez opțiunea cu net nelimitat.M-am gândit sã fac un abonament fãrã perioadã contractualã la 29 de lei. Oare se meritã acest abonament? Vã mulțumesc frumos pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mereu mai bine sa ai cartela. Daca intr-o zi nu o sa mai poti sa platesti abonamentul? Dupa cateva luni de neplata iti faci probleme cu legea. Asa la cartela ai vreo 3 sau 4 luni sa reincarci dar aia o faci cand vrei si daca nu, iti ia numarul, nu te cauta nimeni sa iti ceara bani. Asa tu ai net nelimitat dar iti zic eu ca tu nu folosesti foarte mult, mai ales cat se baga la 5 euro sau la abonamente. Daca ai nevoie la cartela de ex, poti rapid sa incarci alta optiune si sa mai iti bagi net, la abonament nu iti spune nimeni nimic doar te trezesti ca platesti ce consumi in plus

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,ca te vor fura, asculta la mine, evita băncile, abonamentele, fii liber de obligați, o sa te fure de dai 299 de Ron pe luna, în românia ești furat non stop, oriunde, peste tot

| sierra1 a răspuns:

Cea mai ințeleaptă decizie!

| DarkAngel891989 explică (pentru sierra1):

Adică? Sã fac abonament sau nu laughing

| sierra1 a răspuns (pentru DarkAngel891989):

Tu: Oare se meritã acest abonament?

eu: ințeleaptă decizie!

tu din nou: Adică? Sã fac abonament sau nu

rili?

| Mirel4412 a răspuns:

Mi se pare mult mai ok la cartela, esti "liber".
La Orange platesc 5e pe luna pentru prepay si e foarte buna, net 50gb si minute multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cauta sa reincarci cu mai putin

| DarkAngel891989 explică (pentru anonim_4396):

Răspunsul tãu nu are nicio relevanță cu ce am întrebat eu sau fii mai explicit în rãspuns.Te salut!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkAngel891989):

E mereu mai bine sa ai cartela. Daca intr-o zi nu o sa mai poti sa platesti abonamentul? Dupa cateva luni de neplata iti faci probleme cu legea. Asa la cartela ai vreo 3 sau 4 luni sa reincarci dar aia o faci cand vrei si daca nu, iti ia numarul, nu te cauta nimeni sa iti ceara bani. Asa tu ai net nelimitat dar iti zic eu ca tu nu folosesti foarte mult, mai ales cat se baga la 5 euro sau la abonamente. Daca ai nevoie la cartela de ex, poti rapid sa incarci alta optiune si sa mai iti bagi net, la abonament nu iti spune nimeni nimic doar te trezesti ca platesti ce consumi in plus