| Diaconu_Raluca_1980 a întrebat:

Bună, a cumpărat cineva iPhone de pe eMag cu buy back flip? Sunt serioși îți oferă banii la care este evaluat telefonul vechi? Sau e doar o ....alta păcăleala sa te facă să cumperi un iPhone nou?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In România doar la ce te astepti? Hotie si minciuna la tot pasul.

| Diaconu_Raluca_1980 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai pățit o? Sau cunoști pe cineva căruia i s-a întâmplat așa ceva?

| Simpatic a răspuns:

EMAG este actionarul majoritar al flip.ro
deci este o afacere a lor acolo
ai cont pe eMAG? vezi daca poti face o "simulare a evaluarii" gen (am vazut ca au pe eMAG ceva in acest sens), eu nu am cont pe flip de exemplu ci doar eMAG

este un lucru normal, dintre societatile comerciale care vand si cumpara electronice, ca nu iti ofera nimeni pretul pietii, piata electronicelor sh o fac vanzatorii persoane fizice, unul pune la un model un pret, un altul alt pret, pana la urma care ar fi pretul de referinta? fiecare pune un pret strict subiectiv, dintre cei care vand ca si persoane fizice!
cu siguranta pretul oferit telefonului tau prin vanzarea directa catre flip va fi mai mic decat daca l-ai vinde tu pe olx de exemplu

detaliile lor in ce priveste sistemul buy back iphone prin eMAG https://www.emag.ro/lps/easy-buyback-by-emag-flip-iphone-pana-la-500-lei

| Diaconu_Raluca_1980 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc, dar eu nu înțeleg, îți scade din prețul telefonului pe care intenționezi sa l cumperi de pe eMag, sau după ce l achiți îți trimit ei bani in cont în funcție de cât îl evaluează flipul...și dacă nu ți convine evaluarea lor, ramai și cu cel cumpărat și platit pe eMag și stai tu după sa l vinzi pe cel vechi pe olx sau mai știi cum

| Diaconu_Raluca_1980 explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc, atunci cred ca am să mă încumet, oricum nu e o valoare f mare

| Simpatic a răspuns (pentru Diaconu_Raluca_1980):

Nu ai pentru ce!
tu stii cel mai bine ce este de facut!
cum am mentionat, eu nu am experiente cu flip, nu am avut de a face cu ei pana acum.
insa la eMAG sunt client vechi
succes!

| Golden266 a răspuns:

Da sunt foarte serios am furat 2 și încă nu mi-a venit nicio amanda?