| RobertCapotă a întrebat:

Acum o zi in urma mi-am pus Model la telefon (Samsung galaxy y duos) si l-am lasat pe mana cui nu trebuie. A incercat de prea multe ori modelul iar acum imi apare sa deblochez cu contul google al telefonului. Dar din pacate nu il mai stiu. Si nici nu merge cu vreun alt cont google valabil. Ce as putea sa fac ca sa imi recuperez telefonul? Inafara de facory reset. Sau macar sa imi recuperez contactele?

6 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Baiatule intai incerca sa scrii corect ceea ce vrei si la urma te putem ajuta. C nu inteleg nimica din ce ai scris pune-l pe taicatu sau pe cineva mai mare sa scrie ce problema ai cu tlefonu.

| RobertCapotă explică (pentru itsoft):

Deci am gresit modelul de deblocare de prea multe ori iar acum imi trebuie contul google si nu il stiu. Si trebuie sa il resetez, dar eu vreau sa salvez contactele de pe el.

| M._Viorel_Lujeru_1995 a răspuns:

Il stingi prima data.cand s-a stins apesi butonul de pornire+ volum up + butonul home.cand se aprinde iti apare sa alegi mai multe optiuni iar tu alegi wipe data factory. funda?

| RobertCapotă explică (pentru M._Viorel_Lujeru_1995):

Stiu chestia asta. Nu vezi ce scrie mai sus? Vreau sa imi salvez contactele de pe el. Pot cumva?

| LTAA a răspuns (pentru RobertCapotă):

Daca (,) contactele se afla salvate pe cartela SIM, el pot fi accesate de pe alt telefon.

| RobertCapotă explică (pentru LTAA):

Stiu. Dar le am pe telefon.