| Baddiexoxo344 a întrebat:

Bună! Am iPhone XS și are 64 GB. Ideea e ca eu sunt in familie de ICloud+ care are 2TB adica destul de mult spatiu. De ieri am incontinuu "spatiu insuficient" adica 63 din 64 GB. Ideea e ca am șters cam tot dar degeaba. Și acum vreau să vă întreb, pot muta tot din Stocare IPhone pe iCloud+? Am mari probleme cu chestia asta cu insuficienta de stocare și începe să mă enerveze. Va rog ajutati-ma daca stiti cum as putea face...

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa fii logat in icloud cu acelasi cont care-l folosesi pe telefon, in cazul tau iphone xs altfel nu merge!
Apoi e simplu: mergi la fisierele din tel care vrei sa le muti, daca nu are optiunea mutare atunci dai copiere, ti apasat lung pe fisierul respectiv care vrei sa-l muti si apare copiere sau mutare, dai clic pe copiere apoi mergi in icloud drive si dai lipire, apoi stergi din tel daca nu a mers cu mutare...
Daca nu merge cum am zis mergi la acest link si vezi acolo ce iti zice sa faci:
https://support.apple.com/ro-ro/HT201104