| minjixy a întrebat:

Hei, ajutati-ma! Am un telefon Samsung Galaxy J5 si spatiul de stocare este de 4 GB. Am un card MicroSD de 16GB, in telefon. De ce nu mai pot descarca aplicatii sau de ce nu mai pot face poze cand am destul spatiu liber? Imi zice "Spatiul de stocare insuficient", si nu stiu cum sa schimb ca, aplicatiile sa se descarce pe MicroSD. Am sters toate melodiile, aproape toate pozele, si vreo 3 aplicatii. Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In primul rand intra la memorie si verifica daca este cardul SD ca prima memorie. Apoi muta toate aplicatiile care se pot muta (cele native, din fabrica nu se pot muta) toate aplicatiile pe card. Apoi il restartezi si daca iarasi nu merge intra aici si pe rand fa ce ti se spune: https://support.google.com/googleplay/troubleshooter/6241347?hl=ro

| MarianVio a răspuns:

Salut! Din pacate softurile de la Samsung nu permite mutarea aplicatiilor pe Samsung. Sunt detinator de Samsung si stiu ce zic. Exista o aplicatie ce muta pe cardul sd dar ai nevoie de acces root. Uite aici un forum sper sa te ajute, http://clubtech.ro/viewtopic.php?t=1624. Bafta!