| anamaya56 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor azi mi-am cumparat un telefon Orange Roya dar am calitate foarte slaba cand fac poze adica nu mi se vede poza clara imi iese in ceata la camera din fata cand vreau sa fac un selfii nu pot. Cum as putea sa o reglez? sa fie claritatea foarte buna? Se spune ca Orange Roya este un telefon nou aparut (2013 ) nu am mai avut niciodata un telefon de genul acesta am un Samsung galaxy 4 mini dar pe el se vede foarte bine cand fac poze va rog ajutati-ma vineri imi trebuie telefonul urgent este nou nu stiu ce as putea sa ii fac apropo de unde pot sa imi cumpar o husa gen iepurasi? link sau ceva? va multumesc pentru ajutor

1 răspuns:
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu ai ce sa ii faci.
In setari la calitate sau la rezolutie sa fie maxim asta poti verifica.
Dar nu te poti astepta ca la un telefon ca Orange roya care e foarte slab sa ai o camera buna si eu am un Allview am dat 900 lei si ambele camere sunt de o calitate proasta. Daca nu e firma ca Samsung / Sony / LG / iPhone nu o sa ai camera buna.