| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cu un telefon cumparat de recent. Practic nu-mi merge camera de la telefon adica se vede numai in ceata si nu inteleg de ce, ar putea sa ma ajute cineva?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te mai agita, e nou? are garanție? dă-l inapoi

| Wr3nch a răspuns:

Curata camera bine. Fa o revenire la setarile din fabrica. Sau incearca sa instalezi o alta aplicatie de camera si testeaza.

| Catrice a răspuns:

Nu cumva are vreo folie pe camera?

| cristi202 a răspuns:

Te ajuta foarte bine cei de unde l-ai cumparat acceptîndu-l ca retur, sau cei de la service

| Yuoia a răspuns:

Folie sau mizerie pe camera?
Daca nu, retur/schimb.

| Legion7X a răspuns:

Ai garanție? schimbă telefonul

Răspuns utilizator avertizat
| PringAloe a răspuns:

Daca este cumparat de putin timp, nu l-ai scapat in asa fel incat sa se sparga ceva in zona camerei, l-ai curatat de praf acolo unde este camera si totusi camera telefonului vede in ceata, sunt mari sanse sa fie un defect de fabrica, daca detii cutia telefonului cu toate actele si accesoriile + bonul fiscal du-te cu telefonul la garantie sa ti-l inlocuiasca.

| AbidelecMarius15 a răspuns:

Nu este aburita camera pe interior?(pe exterior bănuiesc că ai sters-o)