| Papusa_Oly_1998 a întrebat:

Buna am nevoie urgenta de ajutor cum se blocheaza un nr de telefon?

Detali : Am telefon Orange Yomi, este la abonament.
Dau fundita :*

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu toate telefoanele au functia asta. De exemplu la al meu intru in setari apeluri apoi respingere apel si editez lista cu nr pe care vreau sa le blochez. Incearca si vezi daca merge. Daca nu, poti lua un program din google play.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a bloca un numar de telefon trebuie sa utilizezi o aplicatie de tip Blacklist. Pe anumite telefoane acest gen de aplicatie vine preinstalata, pe altele nu.
O zi buna,
Orange Helper

| Nelu62 a răspuns:

Cel mai lejer este cu aplicatia "Call block", aplicatia o iei din magazin play, o instalezi si trebuie doar sa scrii nr. de telefon, acolo poti bloca si numerele cu necunoscut sa nu te mai poata apela. E mai lejera deoarece e mai simpla si poti bloca apeluri, apeluri si mesaje sau doar mesaje.

| Kadze a răspuns:

Hei. Nu îl poți bloca tu, doar la un magazin Orange.