| venusdoom a întrebat:

am o problema cu s4 mini. Imi apare ca am castile conectate chiar daca nu le am straight face. si nu l am scapat pe jos recent, l am pornit, repornit, restartat..in fine.Nici o schimbare.
E vreo sansa sa i fac ceva sa si revina sau trebuie neaparat dus la reparat?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca un hard reset :
https://www.youtube.com/watch?v=PT2CwF_GW0A

| venusdoom explică (pentru CM7YRE):

Doar o mica intrebare la chestia asta : cumva ar trebui sa mi pun pozele, muzica si ce mai am, undeva in siguranta si apoi sa dau hard reset?

| CM7YRE a răspuns (pentru venusdoom):

Pozele, muzica si tot ce ai pe card n-au treaba. Setarile, salvarile jocurilor cel mai probabil, aplicatiile instalate in telefon, astea se sterg. Incearca prima data sa verifici daca ti-a intrat praf acolo, la mine asa s-a intamplat de nu imi recunostea nicio casca.
Fa totusi o copie la ce ai prin telefon, just in case.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Baga niste casti, apoi scoate-le, o sa vezi ca o sa isi revina.

| KiLlErU21414346 a răspuns:

Dai un restore si sigur isi revine

| Cernucan91 a răspuns:

Probabil s-a blocat chestia aia de la jack(unde bagi castile), facand contact, incearca sa mergi la un servici si sa vezi daca e asa ca din soft nu merge.