| Nadishome a întrebat:

Bună! Am o problema cu telefonul meu Samsung galaxy a20e. Am încercat sa caut peste tot ce naiba are, dar n-am găsit nimic ce sa-mi fie de folos. Bun, deci sa zicem ca telefonul me e acum aprins, după îl sting si după îl aprind din nou, dar nu mai vrea sa pornească. Dacă chiar vreau să-l aprind din nou, ii da mereu repornire forțată ca să pot sa îl folosesc, dar dacă îl sting, aceeași problema. Deci eu nu stiu ce sa inteleg. I-am schimbat și ecranul, și bateria, azi mâine cine știe ce-i mai trebuie. Vi s-a întâmplat vreodată asta? Sa fie din cauza butonului de Power? dar eu nu cred ca altfel n-ar funcționa repornirea forțată (Power button + lower volume button). A da, el functioneaza chiar dacă nu merge sa îl aprind, ma refer ca se aude când primesc apeluri, notificari, mesaje de urgenta (evident fără sa mi le afiseze pe ecran). Când primesc un apel, apas pe butonul de volum mai mare și merge sa vorbesc, cealaltă persoana ma aude perfect, doar ca ecranul....nu vad cine ma suna... și uite asa, păreri?

4 răspunsuri:
| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Ecranul telefonului se aprinde dacă îl bagi la încărcat? Ecranul schimbat este unul original? Ai încercat o resetare din fabrică sau să îl actualizezi la ultima versiune software? Și eu am o problemă asemănătoare cu un telefon Samsung: touchscreen-ul refuză să funcționeze, și trebuie să aplic un restart forțat pentru a reveni la normal.

| Nadishome explică (pentru literallythesamebruh):

Nu, Nu se aprinde, este original, nu i-am dat resetare din fabrică cu frica de a nu pierde toate informatiile și nu mai am nicio actualizare a ultimei versiuni de software.

| RoxanaElena007 a răspuns:

Eu am același telefon dar în 4 ani nu am pățit ceva de genul. Tind sa cred ca ar putea fi butonul de pornire sau placa de baza. Al meu din cauza plăcii de baza tot repornea singur și uneori intra în bootloop.

| Skrillex123 a răspuns:

S ar putea sa fie din cauza plăcii de baza a telefonului, cel mai bine ar fi sa intrebi un specialist care îți poate spune care este problema cu el, când ai fost sa îl repari ai explicat acelor oameni ce problema are cu adevărat, și de cât timp ai telefonul?