| any3la a întrebat:

Am primit un telefon dula sim onyx si am o problema cu el. Cand vreau sa vorbesc cu cineva la telefon, aceea persoana nu ma aude. De ce? Ce poate avea?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am patit si eu asa ceva si a trebuit sa i se schimbe placa de baza. Sper sa nu fie si la tine la fel. Poate are ceva la microfon.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o defecțiune a microfonului, trebuie să-l duci în service.
Pa, pa.

| smartlollipop a răspuns:

Poate avea o problema la microfon. Incearca sa configurezi la Audio undeva la microfon/difuzor. Poti incerca sa descarci Skype ca sa faci testul de sunet, verifica daca iti merge sunetul si iti spune ce ar trebui sa faci.