| Llexxy a întrebat:

Am si eu o problema si as aprecia mult daca m-ati ajuta big grin
Am un Samsung s2 iar atunci cand vreau sa scriu un mesaj, limita este de 90 de cuvinte si apoi se transforma in mms si nu il pot trimite.Am umblat si in setari dar nimic. Ce pot face? Multumesc.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarcă din Google Play aplicația „Messenger" de la Google. Cu aceea vei putea trimite mesaje lungi cât vrei.

Uite linkul (accesează-l de pe telefon):
https://play.google.com/......ps/details

| Llexxy explică (pentru anonim_4396):

De pe telefon nu pot accesa link-ul iar pe google play nu gasesc aplicatia sad Alta idee? big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Llexxy):

Incearca atunci cu linkul asta:

play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging

| anonim_4396 a răspuns (pentru Llexxy):

Ce versiune de Android are telefonul tau?
Poti verifica la setari apoi apesi pe „despre telefon"

| Llexxy explică (pentru anonim_4396):

Versiune 4.0.4

| anonim_4396 a răspuns (pentru Llexxy):

Ok, atunci! Descarca aplicatia „GO SMS" de pe Google Play.
Sper ca am fost de ajutor!

| Llexxy explică (pentru anonim_4396):

Am luat si aplicatia astia...si atunci cand trimit mesajul imi spune "review the message and try again".Nu stiu ce sa mai fac...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Llexxy):

Ok. Iata ce poti sa mai faci:
Sterge Go Sms de pe telefon. Verifica daca ai cumva instalata pe telefon aplicatia „Hangouts".

Daca ai aplicatia:
Deschide-o. Daca iti apare ceva in legatura cu sms, apasa pe „da" sau „activeaza" sau ceva de genul. Daca nu apare nimic, mergi in Hangouts-Optiuni/meniu/setări(trei punctulete)-activeaza sms/folositi Hangouts pentru sms.
Apoi trimiti mesaje din Hangouts.

Daca nu ai aplicatia instalata, instaleaz-o si urmeaza pasii de mai sus dupa ce ai instalat aplicatia. Daca ai orice nelamurire, sunt aici! happy

| Valon a răspuns:

Nu poti face nimic, nu e o setare din telefon ce poate determina limita, este tariful celor de la Orange.

| Llexxy explică (pentru Valon):

Sunt pe Vodafone.

| Valon a răspuns:

Probabil e acelasi lucru