| Byanca1212345671243567812453645o45potp5xp50Cosmyna a întrebat:

Bună.
Am un hwaiei y6 2019 si l-am scăpat in apa azi.
L-am șters bine.
Dar in partea de sus a ecranului îmi apar niște căști.
Cum fac sa dispară?
Nu mai merge sa ascult nimic fără casti.
Se poate rezolva?

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Un restart, ii scoti bateria, o pui la loc, tine-l un timp cu capacul spate si bateria scoase si dupa il dezchizi iar, poti încerca sa il desfaci un pic si sa vezi daca are apa si sub protecția aceea de plastic in care este imbracat telefonul in partea din spate. Incearca metodele astea pe rand si daca nu funcționează chiar daca ai incercat toate metodele, incearca sa ii dai un reset.

| nicu991 a răspuns:

Stergi bine cu betisoare de urechi portul jack, il mentii cu portul in jos sa se scurga apa dupa care incerci si cu un feon sa-l incalzesti apoi ii dai o repornire.