| Diana3603 a întrebat:

Am un iPhone 4, aseară eram pe afară şi l-am scos din buzunar şi am constatat că nu se mai deschide. Baterie aveam, fiindcă îl încărcasem acasă. Am apăsat butonul POWER dar nimic. Apoi am apăsat butonul HOME şi cel POWER, căci mulţi au rezolvat aşa problema, dar nimic.l-am pus la încărcat, nimic. Am schimbat încărcătorul, nimic... ce poate să aibă? Să fie de la baterie? M-am gândit să-l duc la gsm, dar cineva care se pricepe cât de cât mi-a spus că probabil e o problemă mai gravă dacă prin toate de mai sus nu s-a deschis şi că s-ar putea să coste cam mult. Ce poate avea? Dacă merg la ei şi le spun să-mi schimbe bateria şi să-mi dea hard reset, o să se şteargă tot de pe el? Mă intersează mesajele şi pozele, o să fie şterse? Mulţumesc

7 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Telefoanele de la Apple reactioneaza la frig. Daca e prea frig se sting singure. Incepand cu 1-2 grade celsius in jos, au reactii la frig si ger si se sting. Asta se intampla la majoritatea telefoanelor a celor de la Apple.

Articol: http://idevice.ro/2016/01/08/inchide-iphone-frig/

http://stirileprotv.ro/......FXynBYQMNA

| Diana3603 explică (pentru RareşTPUro):

Da, dar ideea e că nu se mai aprinde deloc

| RareşTPUro a răspuns (pentru Diana3603):

Ai incercat sa il bagi la incarcat (chiar daca este incarcat), sa il lasi vreo 15-20 de minute si sa incerci pe urma sa-l aprinzi?

| Diana3603 explică (pentru RareşTPUro):

Da, l-am lăsat câteva ore... cineva spunea că e posibil să fie foarte scump de reparat. Dacă i se dă hard reset, se şterge tot de pe el? Eu am şi cod la el, se poate da hard reset aşa?

| RareşTPUro a răspuns (pentru Diana3603):

Este resetare fortata si e posibil sa se stearga totul si sa fie curat ca si din fabrica.

| GhostSura a răspuns:

Cred că cea mai bună soluție este să scoți bateria de la telefon, să o lași 5-10 minute și să o bagi înapoi, cu siguranță o să funcționeze laughing

| RareşTPUro a răspuns (pentru GhostSura):

Bateria de la iPhone nu se scoate happy