| anaM2000 a întrebat:

Am un iphone 4 si doresc sa-mi cumpar alt model, cred ca iphone 5s, cum pot transfera pozele de pe un telefon in celalat? Precizez ca nu le pot transfera pe laptop.

Răspuns Câştigător
| Kanajambe69 a răspuns:

Le salvezi in icloud (settings > icloud > photos > icloud photo library > on), iar cand te loghezi cu contul tau Apple, pe celalalt telefon, o sa-ti apara toate in photos.
In principiu, in icloud poti salva cam tot ce ai nevoie: poze, contacte, history-ul din safari etc.)

| Kanajambe69 a răspuns (pentru Kanajambe69):

P.s.: maxim 5 gb.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin bluetooth transferi pozele dintr-un telefon in celalalt, ca sa transferi poze introduci cablul usb dai stocare usb dai pe ce dispozitivul la libres iti arata un dispozitiv dai click jos la buton in dreapta dai send to si dai local disk daca nu instaleaza bluetooth pe laptop

| OnePiece a răspuns:

Eu in locul tau n-as lua iPhone 5s. Mai bine Huawei P9 lite sau Lenovo Moto G4.

Daca totusi vrei iPhone ai putea sa incerci sa le pui intai pe laptop (ar trebui sa aiba bluetooth) si apoi sa le transferi pe 5s direct din laptop (tot cu bluetooth sau cu un cablu de date) si ai avantajul ca ai o copie sigura si in alta sursa, avand in vedere ca iPhone-ul, indiferent de model, nu suporta carduri microSD.

Sau poti folosi iCloud.

| A02Sniper a răspuns:

Prin bluetooth le poti transfera.

| BB4Eva a răspuns:

Faci backup in iCloud si cand iti cere contul pe viitorul telefon il pui pe cel cu pozele si voilla! Toate pozele si datele din telefonul vechi vor fi si pe cel nou. happy

| Victor_Cristea_1998 a răspuns:

Iti faci un cont de icloud, si dupa te conectezi cu contul pe celalalt telefon

| Buchi_Andrei_1999 a răspuns:

Prin bluetooth si pe laptop prin cablul de date