| kesha a întrebat:

Buna,am un iPhone 5 care a fost blocat in reteaua Vodafone, iar eu am vrut sa il deblochez pentru a putea Trece Pe orange.Am fost la operator, am patit o suma de bani si mi-Au spus sa il connectez la ITunes iar apoi Imi va merge.Am intrat in ITunes, l-am oprit si repornit iar apoi a mers in reteaua Orange. Dupa cateva minute Dupa Ce a fost decuplat de la iTunes Imi apare "SIM lipsa" iar daca il opresc si repornesc Imi spre dinou Orange, Ce pot face ca sa Nu Mai trebuiasca sa il repornesc si sa Imi ramana Pe Orange? Va rog ajutati-ma! + Funda

2 răspunsuri:
| Zavoianu_Laura_1980 a răspuns:

Conecteaza-te pe Orange de tot si ramai pe el..cred

| adrew9206 a răspuns:

Daca poti sa pierzi datele de pe el apasa "restore" in itunes. Daca vrei sa-ti ramana datele, Settings->general->reset->reset network settings".