| IoanaCamelia29 a întrebat:

Am un iPhone 8, pe care l-am achiziționat de curând. Am observat ca atunci când intru in "Configurări" >- "Telefon" la "Număr propriu" nu apare nimic deși opțiunea "Afisare număr propriu" este activata. Menționez ca din aceasta cauza atunci când efectuez un apel pe FaceTime, apelantului ii apare adresa mea de email, in loc de numărul de telefon. In plus, nici nu imi apare in "Configurări" >- "FaceTime" opțiunea "primire apeluri la numărul de telefon" ci doar la adresa de email. Eu consider ca e doar din cauza faptului ca nu apare numărul meu de telefon.
Ce as putea sa fac? Va rog, ajutați-ma! Mulțumesc mult!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Scrie-ti numarul cu manutele tale. happy

| IoanaCamelia29 explică (pentru Bula):

Unde și cum sa fac asta? Sunt un proaspăt utilizator de iPhone și vreau sa zic ca încă nu m-am obișnuit complet.

| Bula a răspuns (pentru IoanaCamelia29):

Intra in setari, cauta "Numarul meu" si editeaza-l.
Campul trebuie cautat ori la setarile telefonului ori in cartea de telefon (unde sunt inscrisi contactele tale).

| IoanaCamelia29 explică (pentru Bula):

In setări, când apas pe "Numărul meu" nu imi apare nimic, iar la contacte eu îl am, dar tot nu apare nimic

| Bula a răspuns (pentru IoanaCamelia29):

Trebuie sa cauti in profunzimea setarilor, unde trebuie facut sa apara.
Asta depinde si de telefon, dar si de versiunea OS.
Cauta!

| whatisthis19 a răspuns:

N-ai adaugat nr tau de tel si de aia nu-ti apare!