| AHappyDay a întrebat:

Buna am un telefon LG optimus l7 si vreau sa stiu un site de unde pot descarca muzica jocuri si alte aplicatii.Desigur dau funda dar sa fie site-uri fara virusi.

Răspuns Câştigător
| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Pai pentru jocuri te uiti pe Google Play (de pe PC) apoi verifici daca aplicatia este compatibila cu telefonul tau(daca nu sti cum sa vezi daca este compatibila lasa un comentariu la raspunsul meu). Daca ai gasit un joc fain dar care este cu plata mergi pe google si scrii numele aplicatiei urmata de "apk". Primele rezultate ale cautarii vor fi de pe apkmania sau filecrop.Presupun ca sa le descarci te descurci.
Daca o aplicatie care este faina dar care nu este compatibila cu telefonul tau (care sunt multe, ex: nova 3) cauta variante alejocului adaptate la o configuratie mai slaba (in loc de hd wvga sau qvga) pentru asta iti recomand andropalace.net.
Bafta.

| AHappyDay explică (pentru AnDrEi66ANDY):

Cum verific daca aplicatia e compatibila cu telefonul meu?

| AHappyDay explică (pentru AnDrEi66ANDY):

Daca poti sa imi faci o lista de jocuri faine care merg pe telefonul meu ar fi super. Jocuri gen max payne sau nfs.

7 răspunsuri:
| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Pai daca intrii pe Google Play de pe PC iti vor aparea toate jocurile care exista pentru android. Apoi ca sa vezi daca merg pe L7 ai doua variante. Prima varianta este ca sa fi conectat la contul tau google play iar undeva sub butunul de descarcare iti va spune daca aplicatia este compatibilia. Dar a doua varianta mai simpla ar fi sa accesezei google play de pe app de pe telefonul tau unde iti sunt aratate numai jocurile care iti merg.

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Pai eu pe al meu LG Optimus L7 am instalat si jucat fara probleme urmatoarele jocuri care mi-au placut:

NFS Most Wanted
NFS Hot Pursuit
Fifa 12
Minecraft Pocket Edition
Sims 3
Mass Effect
Dead space (mici probleme cu sunetul)
GT Motor Racing (grafica super si e gratuit pe google play).

Inca ceva, daca sd data ale jocurilor se descarca pe memoria interna telefonului uneori prea mica pentru doua jocuri gen fifa 12 si most wanted poti utiliza, pentru a muta sd data pe cardul de memeorie extern, aplicatia GL to SD pe care o gasesti gratis pe google play.

| AHappyDay explică (pentru AnDrEi66ANDY):

Ceva shooter nu stii?

| AnDrEi66ANDY a răspuns:

Nu prea stiu shooter dar ar fi o varanta a jocului counter strike numita Critical Strike Portable si care este gratuita pe google play. Ai in paranteza linkul ( https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5TdHVkaW9Pbk1hcnMuQ1NQb3J0YWJsZSJd )

| Băă_Cristi_1992 a răspuns:

Mob.org