| RedHat344 a întrebat:

Buna, am un telefon, mai exact un Huawei p8 lite, acesta functioneaza, bateria o are mai slaba, dar nu asta e important. Telefonul nu se poate conecta la internet, desi apas pe butonul acela de activare a wi fi ului, el nu se activeaza, am mai observat problema asta la mai multi prieteni. Ma poate ajuta cineva? Nu as vrea sa il duc la un service ca imi ia peste 200 de lei...

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

Mergi la un service gsm dar cred ca trebuie sa il schimbi, incearca totusi

6 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Se conecteaza pe date sau vrei conectare wi fi?

| RedHat344 explică (pentru marinaru777):

Telefonul merge deocamdata pe date, dar problema e la wi fi

| marinaru777 a răspuns:

Update la programele telefonului, sper sa fi bagat parola de wi fi, la acelasi rooter incearca si alt tel

| RedHat344 explică (pentru marinaru777):

Problema e ca wi fi ul nu se activeaza, desi eu apas pe butonul acela de activare

| marinaru777 a răspuns (pentru RedHat344):

Daca ai facut upgrade si nu porneste wi fi e din telefon

| RedHat344 explică (pentru marinaru777):

Pai stiu ca e din telefon, dar cum as putea rezolva

| marinaru777 a răspuns (pentru RedHat344):

Mergi la un service gsm dar cred ca trebuie sa il schimbi, incearca totusi