| ILikeSummer a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy Trend 2..merge sa pun poza de fundal la mesaje?

10 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Da... Te duci la "Mesaje" si atingi acel buton desenat patrat care se aprinde, pe urma dai la "Setari" si mai jos ai "Stil fundal" dai click pe el si iti alegi un fundal personalizat cu o poza sau un fundal din modelele ce ti le da acolo.

| TheCosmin02 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Aaaaa la ala se referea

| ILikeSummer explică (pentru RareşTPUro):

Nu imi arata.dau la setari. dar nu scrie ''stil fundal''

| RareşTPUro a răspuns (pentru ILikeSummer):

Deci nu te duci direct la "SETARI"... Intri la "Mesaje" unde ai toate mesajele si apesi pe patratelul acela al telefonului de langa butonul "HOME" si dai apesi pe "SETARI" acolo sunt setarile mesageriei.

Daca nu stii cum sa faci, si vrei sa instalezi "Team Viewer" pentru telefon, intru in telefon si iti arat cum se pune poza de fundal.

| RareşTPUro a răspuns (pentru TheCosmin02):

Da.

| ILikeSummer explică (pentru RareşTPUro):

Daa. si la setari nu imi apare ''stil fundal''

| RareşTPUro a răspuns (pentru ILikeSummer):

Cand dai la setarile mesageriei, spune-mi te rog ce apare la rubrica "Ecran"

| TheCosmin02 a răspuns (pentru ILikeSummer):

Deci intri la: aplicati>mesaje>optiuni>setari(ultimul)>da in jos>ecran(unde scrie ca titlu)>al 2-lea "stil funscrie sub ia utilizati tasta volum)

| TheCosmin02 a răspuns:

Si eu am acest telefon
intra la contacte si unde scrie eu (primul)
puneti o poza si o sa iti apara poza acolo
sper ca ti-am fost de ajutor, succes!

| ILikeSummer explică (pentru TheCosmin02):

Nu vreau la mesaje..ca fundal la mesaje.