| yynuta a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Nokia Asha 302? Sau ce alt telefon as putea sa-mi iau? Multumesc

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Daca vrei sa iti iei 302-ul, banuiesc ca nu ai bani, sau nu vrei sa dai bani pe fite si jmecherii.
Mie imi place 302-ul! Adica. spre deosebire de toate Asha-urile, in special 201, arata super!
Desi ar parea gros, la 13.5mm, chiar se simte bine in mana, si nu cred ca te-ai simti prea bine cu el daca ar avea 8mm!
Chiar daca nu scrii atat de mult si nu esti cea mai inraita fana a mesajelor, tot iti este mult mai usor cu tastatura fizica!
Si, cu acest symbian chiar cred ca e mai usor, oricum nu cred ca te-ai descurca prea bine la ecranul acela cu un android!
Si, e chiar ieftin pentru ce poate face!
Avantaje:
+Dimensiuni perfecte
+Internet Rapid pentru clasa lui
+Camera mult mai buna decat pe C3
+Procesor foarte bun, iar, la pretul lui (1Ghz)
+Baterie - bateria este aceeasi ca pe C3, si normal, fiind mai performant, consuma mai mult, dar totusi, tot cred ca te tine 3-4 zile!

Dezavantaje:
-Memorie Mica (100MB) - Dar nu cred ca este o problema prea mare, avand in vedere ca majoritatea jocurilor o sa ti le pui pe SD
-RAM mic (128MB) - Asta cam este singurul dezavantaj mai mare. La procesorul acela, ar trebui sa aiba 512mb...dar daca nu faci prea mult multi-tasking, nu o sa fie probleme... daca o sa umblii pe multe aplicatii, s-ar putea sa ti se mai blocheze din cand in cand

Deci..singurele dezavantaje sunt legate de memorie, dar nu cred ca iti vor 'dauna' atat de mult!
La pretul lui, nu cred ca are prea multa concurenta, si chiar nu imi place cum arata 303...

Si, stii tu... Povestile alea despre rezistenta telefoanelor Nokia...credema, este adevarata!
Verdict: Telefonul acesta este perfect pentru cei ce trimit mesaje, prefera telefoanele Nokia, si nu au bani de Nokia E6!

Uite aici Specificatiile Telefonului!
http://www.gsmarena.com/nokia_asha_302-4546.php

Si uite aici review-ul!(Scris in engleza)
http://www.gsmarena.com/nokia_asha_302-review-758.php

Sper ca te-am putut ajuta!

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Telefon din asta are o prietena...mie cele de la Nokia mi se par cele mai rezistente si cele mai bine concepute fata de alte marci...si asta am vazut ca e destul de cumparat in ultima vreme.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

E un telefon destul de bun, se aude destul de tare; are un prieten, dar depinde si ce vrei tu de la un telefon.
poate ti-ar placea asa 303 sau x7 de care eu sunt multumit

| KiraXander a răspuns:

Normal un Samsung galaxy s, s2, s3
sau Nokia lumia
iPhone4, 5

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru KiraXander):

Salut! Fata a zis ca i-ar place un Asha302... Daca a zis ca ar vrea sa cumpere un telefon de 500Ron, nu cred ca are de gand prea curand sa dea 4500Ron pe un iPhone 5. Imi explici, te rog, logica ta? sunt nerabdator!

| Alexandra_Livia_1998 a răspuns:

Nokia Asha 302 este un telefon la un pret bun, frumusel si rezistent. Ar fi bine sa iti iei, deoarece are un avantaj tastatura QWERTY care iti permite sa scrii mesaje foarte repede. Eu am Nokia C3 si sunt multumita de el, dar Asha 302 este mult mai nou si mult mai simpatic. Nu mai sta pe ganduri si fugi la cumparaturi :*!

| Lorenushh a răspuns:

E de acela cu abonament prelungit? E ok. daca esti la abonament din acela iti da multe mesaje nelimitate in retea si net nelimitat, dar tine putin incarcat!

| Mihaiu_Florin_1999 a răspuns:

Nokia Asha 302 mi se pare un telefon bun.Dar depinde si cati bani ai.Deci daca ai bani mai multi poti sa iti ei un telefon mai bun.