| simo80 a întrebat:

Bună cine are Nokia 3 am o problemă cu cablul de încărcare când e 6% îl pun la încărcat dar încarcă foarte greu și niciodată 100% care-i problemă? Ați pățit?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa incarci cu un alt incarcator, verificat bun.
Daca nici cu alt incarcator nu se incarca la 100%, atunci bateria este defecta (celula moarta).

| ovidiu123432 a răspuns:

Cel mai probbil este problema la baterie sau la incarcator, si eu am patit dar la alta marca de telefon.

| simo80 explică (pentru ovidiu123432):

Am schimbat și priză și încărcătorul și la fel și telefonul e nou

| Preda_Vlad_1999 a răspuns:

Am si eu aceasta problema, bateria are un sistem de protectie care nu functineaza asa cum trebuie, dupa cateva cicluri de imcarcare pana la limita unde se opreste incarcarea ar trebui sa isi revina. Recomandat este incarcarea cu incarcatorul original indiferent de cablu.