| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna!
Cum sa fac ca jocurile de pe telefon sa imi mearga calumea adica sa nu mai se blocheze de exemplu.

Răspuns Câştigător
| MiSSyoUNow a răspuns:

Pai, in primul rand trebuie sa te asiguri ca ai destula memorie, pentru ca jocul sa ruleze liber. Cand il downloadezi scrie ca are 5-6 mb, dar el cand ruleaza poate ajunge si la 35-40 [depinde de grafica si de complexitate] de mb, si de asta ti se blocheaza. Daca vezi ca se blocheaza si nu ai cum sa faci destul spatiu pentru a rula, inchide-l si deschide-l din nou dupa 2 minute. Sper ca te-am ajutat. Funda?