| IoanaaIoanaa10 a întrebat:

Dețin telefonul HTC Desire 310 și am cartela de RDS în el și cu toate ca MG, eu nu pot utiliza aplicațiile care folosesc wi.fi sau mb ( facebook, magazin play, etc. ) De ce? Specific ca dacă bag altă cartela în telefon cu MB merge, dar de pe cartele de RDS nu merge

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sti tu telu are anumite frecvente, se poate ca cartela sa aiba alte frecvente nerecunoscute de telu tau, un exemplu e la telu meu Samsung a5 nu merge 4g pe rds doar 3g, dar deloc sa nu mearga, ai setariile de internet de la rds? ca ai nevoie

| IoanaaIoanaa10 explică (pentru RAY):

Nu stiu sigur...laughing) Dar cum pot sa vad daca le am sau nu si cum pot sa le bag? laughing)

| RAY a răspuns (pentru IoanaaIoanaa10):

Vezi si tu ce tel ai