| KeZiki a întrebat:

DE pe ce taste pot intra in recovery mod la xperia neo v?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pe scurt: deblochezi bootloader-ul. Flashtool-flash recovery. Apoi ai recovery. Daca nu intelegi, da mesaj pe facebook la adresa din profil ca detaliat e mult de explicat.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai cum. Toate telefoanele Sony vin fara recovery instalat(ca sa incetineasca prodeul de furat telefon si factory-reset din prima). Ca sa iti pui recovery, anulezi garantia.

| KeZiki explică (pentru sltlp):

L-am luat la mana a doua fara garantie cum imi pot pune recoveeri mod?

| sltlp a răspuns (pentru KeZiki):

Pe scurt: deblochezi bootloader-ul. Flashtool-flash recovery. Apoi ai recovery. Daca nu intelegi, da mesaj pe facebook la adresa din profil ca detaliat e mult de explicat.

| ionut258 a răspuns:

Restarteaza telefonul si apasa repetat butonul de volume down inainte sa apara logo-ul de la kernel.
sursalove struckda