| octav005 a întrebat:

Bună dimineața. Am un telefon A51. Aseară l-am băgat la încărcat și sa încărcat. Azi dimineața nu a mai vrut sa se încarce deloc. M-am uitat cu lupa în interiorul conectorul și avea ceva mizerie și praf pe contacte. Sa fie de la ele?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da, poate sa fie de la acea mizerie si praf!

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai sigur, încearcă cu o scobitoare, cu atenție în zona conectorilor sau cu o periuță de dinți, ar trebui sa meargă

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Buna! Da, cel mai probabil nu s-a încărcat din pricina prafului stocat acolo. Poți curata acasa, cu grija, cu o scobitoare sau poți merge la un service de telefoane. Însă dacă alegi sa o faci acasa, trebuie sa ai mare grija sa nu rupi scobitoarea înăutrul orificiului.

| SuperCoolDude a răspuns:

Mergi la gsm mai bine
Degeaba cauti raspuns aici, nu are nimeni ce sa iti faca. Doar un specialist te poate ajuta.

| MihaiMB a răspuns:

Dacă nici după ce l-ai curățat de praf nu merge, mai bine mergi la SGM să vadă ce are.