| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am scapat iphone-ul X din buzunar si s-a spart o mica parte din display in stanga sus si a aparut o pata. Pana acum pata nu s-a marit doar si-a schimbat culoarea (initial a fost colorata si acum s-a facut neagra). Tin sa mentionez ca sticla\folia de deasupra nu s-a spart, iar touch-ul functioneaza perfect chiar si in partea lovita. Ce voiam sa va intreb este daca a mai patit cineva pentru ca as vrea sa stiu daca pata aceea se poate mari sau va ramane asa daca am grija

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Sa spart doara al de dai cu degetu pe el,digitizerul ala sau ii mai zice,daca se spargea displayul la revedere.
Pata aia poate ramane asa sau se poate mari,nimeni nu-ti poate spune exact,dar va functiuona si asa.
Acu depinde de tine daca vrei sa tii asa sau sa pui alt ecran,Apple are ecrane,schimba ei asa ceva,dar acu cu virusu asta siau inchis magazinele, nu stiu del poiti trimite la ei, asta trebuie sa intrebi, dar stiu sigur ca ei au ecrane si al lor este orginal, exact ce ai tu pe telefn din fabrica, deci nu merita sa repari cu piese aftermarket.