| Mihai11 a întrebat:

Bună,îmi puteți da niște informații despre Nokia Lumia 520?
Aș dori să-l cumpăr și nu știu dacă merită.Cel mai detaliat răspuns primește Funda! Mersi!

Răspuns Câştigător
| Fabb a răspuns:

Nume produs:Nokia Lumia 520
Cel mai mic pret recomandat:498 RON - Universgsm.ro Vezi toate preturile »
Rating produs:5 puncte din 5 posibile
Comentarii:Citeste comentarii Adauga un comentariu
Categorie:Telefoane mobile
Producator:Nokia
Date generale
3G Da
Tip SIM Micro SIM
Display
Diagonala display 4.0" (mai mare decat 86%)
Marime display 480x800 (mai mare decat 86%)
Numar culori 16M
Memorie
Memorie RAM 512 MB
Memorie interna 8 GB (mai mare decat 87%)
Memorie card suportat 64 GB (mai mare decat 97%)
Hardware
GPU Adreno 305
Procesor Qualcomm MSM8227
Frecventa procesor 1 GHz
Nuclee CPU Dual-Core
Senzori Accelerometru / Senzor de proximitate
3.5 mm audio output jack Da
Camera
Camera 5 MP (mai mare decat 72%)
Autofocus Da
Transfer de date
HSDPA 21.1 MB/s
HSUPA 5.76 MB/s
USB Da
Alte caracteristici
Sistem de operare Windows Phone 8
Browser HTML5
Mesagerie Email / SMS
Baterie
Timp in convorbire 15h
Body
Latime 64 mm
Inaltime 120 mm
Grosime 10 mm
Greutate 124 g
Si da sunt recomand! il am doar de o luna si sunt foarte multumit!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti dau copy paste din alte parti, dar iti spun ca merita deoarece l-am avut, se misca super pe net, singurul minus e lipsa bliţului. o alternativa, pe android, ar fi Orange nivo, sau Alcatel x(m) pop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai copy si Paste pe aici.
DECI : ori sari la gama superioara de genul 625 -7xx, ori alegi alta marca si model. In functie de ce ai avut pana acum s-ar putea sa fii foarte dezamagita de el si in afara de aspect, restul e praf.
Telefoanele de la Nokia cu 5 MP faceau poze si filme MULT mai bune acum cativa ani, iar bateria nu tine mai mult de 3 zile folosire normala.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Uite cateva informatii:
http://www.emag.ro/......DZFCXBBBM/
Mai jos ai cateva pareri de-ale oamenilor care l-au achizitionat.

http://www.nokia.com/ro-ro/telefoane/telefon/lumia520/
Din cate stiu telefonul este unul destul de bun, iar pretul se merita.

Eu una zic sa nu te gandesti neaparat doar la un telefon atunci cand vrei sa-ti cumperi unul.
Eu m-am gandit la 3 telefoane pe care voiam sa mi le iau si nici unul nu l-am cumparat.
Mi-am cumparat un Samsung Galaxy s duos la liber si am ramas uimita la ce pret avea. Am o luna de cand il am si sunt mai mult decat multumita cu el.
Uite cateva detalii daca te intereseaza http://www.emag.ro/......EX9XKBBBM/
http://www.shopmania.ro/......2-40908977

Pa,pa!

| CatozAkuma a răspuns:

Nokia Lumia 520 este un smartphone creat de Nokia care rulează sistemul de operare Windows Phone 8. Nokia Lumia 520 a fost anunțat la Mobile World Congress în 2013 alături de Nokia 720.[2] Este disponibil în culorile cyan, roșu, negru, galben și alb. Din cauza memoriei limitate pe acest telefon, anumite aplicații și caracteristici nu va fi capabil să ruleze.[3] Dispozitivul nu suportă încărcarea prin inducanță electromagnetică. Lumia 520 are un chipset Qualcomm Snapdragon S4 MSM8227 care include un procesor de 1.0 GHz dual-core Krait, precum și un GPU Adreno 305 și memorie de 512 MB ​​de RAM.[4]
Toate butoanele fizice sunt plasate pe partea dreaptă, butoane de control al volumului de pe partea de sus, împreună cu butonul de pornire / Sleep / Wake și butonul dedicat pentru camera foto este amplasat mai jos.
Ecranul este de 4 inchi LCD IPS care nu este acoperit cu un strat ClearBack. Ecranul de 4 inch este un panou de 24 biți care suportă rezoluția de 480 x 800 pixeli.[5]
Camera este de 5 megapixeli cu lentile f/2.4, dar nu are bliț și nici cameră frontală.
Lumia 520 dispune de o baterie detașabilă 1430 mAh, care oferă 5, 3 Wh.

| David_Rus_1994 a răspuns:

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all versions
3G Network HSDPA 900 / 2100 - RM-914
HSDPA 850 / 1900 / 2100 - RM-915
HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - RM-917
SIM Micro-SIM
Announced 2013, February
Status Available. Released 2013, April
BODY Dimensions 119.9 x 64 x 9.9 mm, 75.7 cc (4.72 x 2.52 x 0.39 in)
Weight 124 g (4.37 oz)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Scratch-resistant glass
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 8 GB, 512 MB RAM
DATA GPRS Class B
EDGE Up to 236.8 kbps
Speed HSDPA, 21.1 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP, LE
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 5 MP, 2592х1936 pixels, autofocus, check quality
Features 1/4'' sensor size, geo-tagging
Video Yes, 720p@30fps, check quality
Secondary No
FEATURES OS Microsoft Windows Phone 8, upgradeable to WP8 Amber
Chipset Qualcomm MSM8227
CPU Dual-core 1 GHz
GPU Adreno 305
Sensors Accelerometer, proximity
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
Radio FM Radio
GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java No
Colors Yellow, red, cyan, white/black
- SNS integration
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP3/WAV/eAAC+/WMA player
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- 7GB free SkyDrive storage
- Document viewer
- Video/photo editor
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input
BATTERY Li-Ion 1430 mAh battery (BL-5J)
Stand-by (2G) / Up to 360 h (3G)
Talk time Up to 14 h 40 min (2G) / Up to 9 h 40 min (3G)
Music play Up to 61 h
MISC SAR US 0.77 W/kg (head)
SAR EU 1.09 W/kg (head)
Price group About 110 EUR
TESTS Display Contrast ratio: 834:1 (nominal) / 1.161:1 (sunlight)
Loudspeaker Voice 68dB / Noise 69dB / Ring 66dB
Audio quality Noise -82.3dB / Crosstalk -81.8dB
Camera Photo / Video
Battery life Endurance rating 49h

un review:
http://www.youtube.com/watch?v=0Ma5YRaabxM

| Mihaela2003 a răspuns:

Eu nu ti-as da informatii pentru ca e foarte naspa si degeaba til iei ca si eu am vrut sa imi iau si nu mia mai placut pentru. e foarte scump dar mai si depinde da la ce retea iti ei si e foarte intunecat mai vesel ar fi samsungul si nu poti sati descarci pou ci mou si e naspa si trebuie foarte multe informatii ca sa descarci un joc si aia te pacalesc c nu platesti la joc sincer ba da paltesti 7 milioane pentru. un joc pe luna. sper ca team fost de mare ajutor.