| falcao07 a întrebat:

imi spuneti difereta dintre o replica Samsung galaxy s3 si originalul. uitati o repliaca al telefonului Samsung galaxy s3 care as dori sa o iauhttp://www.dualgsm.ro/......p-261.html ce spuneti oare este bun? care este difereta intre acesta si unul original? dati un sfat l-ati lua?

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Eu unul nu mi-as cumpara o replica (mai ales la pretul asta) nici daca ar fi ultimu' telefon de pe pamant,am avut un prieten care vindea porcarii denastea si stiu prea bine despre ce este vorba (e doar opinia mea). Vrei diferente? Spre deosebire de original replica este asamblata cel mai probabil pe un vapor in China,Africa etc, piesele sunt contrafacute si ele in cine stie ce fabrici fantoma, softul nu este nici el original, mai mereu exista deficiente de performanta si erori hardware si software, daca la o anumita perioada de timp incep sa cedeze diferite piese sa nu te mire si softul sa aiba o groaza de erori...in final o sa ajungi sa il folosesti doar sa arati ca ai S3 ca in rest... Intr-adevar exista si un procent mic de telefoane contrafacute (replici) care se intampla sa functioneze in parametrii normali dar procentul asta e mic.Asadar e un joc noroc atunci cand cumperi o replica.

| MaxKiller911 a răspuns:

Eu nu iti recomand o replica deoarece se misca mai greu, are o gramada de icon-uri care nu fac nimic, se descarca mai repede, pe scurt e mult mai prost decat originalul big grin
FUNDA?

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Eu NU iti recomand sa cumperi replici deoarece se blocheza des si jocurile sacadeaza.

| dbourosh a răspuns:

Buna,ti-as recomanda sa-l cumperi, desigur ca nu este ca originalul dar l-am studiat un pic si diferentele nu sunt mari.Aceasta este propunerea mea, cum doresti tu.Bafta la alegere!