| Costea_Ionut_1992_h2Bm a întrebat:

Buna imi spuneti si mie ce inseamna functia corning gorilla glass 3 mersi dau funda happy

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Este rezistent la zgarieturi deci se zgarie dar nu foarte usor.De asemea este rezistent si la spargere si la amprente

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E un cristal foarte rezistent, folosit in acest moment de Nokia in telefoanele de gama scumpa, si posibil in modelul mult asteptat de iphone. in Samsung s4 cred de asemenea ca au folosit gorilla glass.

| Costea_Ionut_1992_h2Bm explică (pentru gelu1970):

Dar daca telefonul are functia asta se mai poate zgaria?

| sLy007 a răspuns (pentru Costea_Ionut_1992_h2Bm):

Pai se pot zgaria dar nu asa de usor!

| hp8510p a răspuns (pentru Costea_Ionut_1992_h2Bm):

Este rezistent la zgarieturi deci se zgarie dar nu foarte usor.De asemea este rezistent si la spargere si la amprente

| sLy007 a răspuns:

Corning Gorilla Glass 1, 2 sau 3 sunt protectii din sticla pentru ecranul telefonului...