| anonim_4396 a întrebat:

Bună, merita sa treci de la Android la iPhone?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Invers da.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu cum o fi iOS pe termen lung, dar la primul contact, parca e ceva mediocru. As prefera un telefon cu o maneta, in loc de Iphone.
Androidul mi se pare mult mai indemanos, pe mine ma enerveaza telefoanele cu putine butoane permanente (back/options/home/power).
Plus ca unele chestii nu au aplicatie pentru iOS, cum ar fi diagnozele bluetooth pentru masini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Pentru muzica și unele aplicații trebuie sa dai cu cardul la ios.

| ioan452 a răspuns:

Salut, da merita.Eu am trecut de la Android la IOS de 2 ani și îți pot spune ca sunt foarte mulțumit.Nu m-as mai întoarce la Android pentru nimic. Îmi place mult sistemul IOS care e lejer și ușor de folosit. Nu stau sa caut ca la Android in setări pana înnebunesc. Sa nu mai vorbim de pozele făcute cu un iPhone. Și muzica nu i neaparat sa o cumperi, eu o descarc. Sunt destule aplicații pentru muzica. Recomand cu incredere.

| anonim_4396 explică (pentru ioan452):

Mă cam sperie siri!

| ioan452 a răspuns (pentru anonim_4396):

In ce sens?

| anonim_4396 explică (pentru ioan452):

Ca are acces la cam multe de pe telefon dar cel mai nașpa chestie e ca am auzit ca Apple te spionează și trimite către firma din USA tot despre tine...

| ioan452 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai liniștit. Ii doar un asistent vocal. ȘI setezi in telefon la ce vrei sa aibă acces. La contacte, microfon. Mie chiar îmi place Siri. Dacă mai ai întrebări trimite-mi mesaj și îți răspund cu plăcere.

| SamsungElectronics a răspuns (pentru ioan452):

Este mult mai bun Android, și este mai popular. IOS este plictisitor.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Ios,un sistem cu restrictii.
Android..ai totul la discretie.