| Theod0ra a întrebat:

Mi-am cumparat de curand un telefon nou iar cand i-am pus folia de pritectie a ramas o bula. Nu credeam ca e mare lucru, dar acum i-am luat folia si am observat ca acea bula de aier s-a" tranpus " pe displei, la fel ca si cateva firicele de praf. Ce as putea sa fac? Oare e din cauza foliei? Il am de doar 6 zile.
VA rog sa ma ajutati! Sunt disperata!

VA multumesc (dau funda!)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoate folia si pune alta

| hp8510p a răspuns:

Ridici putin folia si cu o bucata de scoci dai pe folie acolo unde e praful

| miTzuliK93 a răspuns:

S-a... "transpus"? Vrei sa spui ca a defectat display-ul intr-un anumit mod? Si acele firicele de praf ce-s cu ele? Au intrat pe sub display sau nu se lasa duse de pe display, gen sunt persistente?

1 la mana, daca e pe sub, trebuie desfacut si curatat... dar nu trebuie sa te sperii, mai. La touchscreenuri treburile astea sunt inevitabile. Mai devreme sau mai tarziu tot o sa intre praf. Al meu saracu' are destul si mi-e lene sa-l desfac si sa-l curat.

Ai putea incerca sa-ti cureti si folia, de exemplu, cu banda de scoci. Merge! Poate la fel si pentru display, dar acolo parca e recomandat mai mult o capra uscata.