| dianaforu a întrebat:

Am inceput folia de pilule pe 25.02 asta fiind miercuri, sambata si duminica la cateva zile dupa aceea am uita sa iau pilula si am luat luni dimineata, si miercuri la o saptamana dupa inceperea foliei am incetat sa mai iau pilule si am avut contact in acea seara, oare sunt gravida? astept un raspuns

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Socoteala", daca poti ramane gravida NU se face cu zilele in care ti-ai luat (sau nu) pilule, ci dupa calendarul mensrual.
Daca ai ramas gravida, se poate testa, se gasesc asemenea teste in farmacii.

2 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=5Ws0t7FPSuc&feature=related uite un link interesant despre pilule

| dianaforu explică:

Esti cumva ginecolog?