| not11medeea a întrebat:

Buna! Mi-am scapat telefonul in apa, dar l-am scos in maxim 2 secunde si tata l-a pus sa se usuce cu aer rece la feon la distanta, dar mie imi este frica ca o sa se strice... ce as putea sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Hkhtfcvhu a răspuns:

Nu îl porni deloc cateva zile, daca pornesti telefonul si inca e umed cat de putin o sa faca scurtcircuit, daca ai telefon care se poate desface (bateria cartela etc) scoate le afara si lasa le separat si capacul de la telefon deschis

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu-l deshizi cel putin 48 de ore, ca sa fii sigur ca nu mai are apa in el.

| ioana748 a răspuns:

Exista posibilitatea sa mai mearga, dar trebuie lasat sa se usuce bine.
Bafta,

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Ce telefon ai? Nu e waterproof cumva?

| not11medeea explică (pentru Hkhtfcvhu):

Nu este, si daca era eu aveam carcasa de la telefon dezlipita, oricum nu cred ca o sa mai mearga pentru ca aveam telefonul foarte putin spart. am a52

| not11medeea explică:

Daca mai incercati sa mai dati sfaturi telefonul nu mai merge din pacate...