| Bretian a întrebat:

Bună seara, acum vreau să întreb dacă reziliez contractul cu Vodafone, am contract pe 6 euro, debea îl făcusem săptămâna trecută dar din motive personale vreau să renunț la el, cât ar trebui să plătesc dacă am abonament de 30 de lei pe lună?

Răspuns Câştigător
| IceRope a răspuns:

Citește contractul. Vezi dacă se impune vrei taxă de reziliere. Oricum, mergi într-un magazin Vodafone și ceri rezilierea contractului. Vor încerca să te aburească. Fii ferm și nu ceda. Dacă e vreo taxă de reziliere, du-te pregătit cu banii. Dacă operatorul face figuri, anunță-l că faci imediat plângere la ANPC.
Încă o dată, îți recomand să citești cu atenție contractul, până înțelegi ce scrie acolo.

| Bretian explică (pentru IceRope):

Mersi frumos, dacă știam că sunt așa de... numai făceam abonament.

| IceRope a răspuns (pentru Bretian):

Toți sunt niște mizerii. Numai că unii vor să pară niște jigodii mai simpatice decât celelalte jigodii.

| Bretian explică (pentru IceRope):

Mă face că nu le dau nimic, ce poate să-mi facă

4 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Trebuie sa fii pregatit, vor incerca sa te convinga/sperie.
Ameninta cu ANPC daca e cazul.