| Andrei1970 a întrebat:

Buna seara am o rugaminte la dumneavoastra,mi-am luat de cateva zile un Xperia Z nou cu garantie,cand intru in setari sacadeaza,nu mi se pare normal ca la un telefon de performanta lui sa sacadeze,i-am dat si o resetare cu setarile din fabrica, degeaba..am pe el android 4.4.2.Ce sa-i fac? Va rog frumos

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Iti sacadeaza din cauza ca ai vreun serviciu care solicita procesorul ( nu are nicio importanta ca tel e performant sau nu). Verifica sa nu ai aplicatii care isi fac update fara sa te intrebe. Degeaba dai resetare generala. Inchide update-urile automate de la aplicatii. Dupa ce inchizi update-urile, inchizi si pornesti telefonul. Daca face la fel, il duci inapoi.

| Andrei1970 explică (pentru horia2012):

Pai imi sacadeaza si atunci cand am netul oprit.

| horia2012 a răspuns (pentru Andrei1970):

Atunci baga-l in stand by, deschidel si lasa-l 10 sec. in ecranul principal, dupa care intra in meniu si vezi daca mai face.

| express11 a răspuns:

Inapoi cu el, ti-l schimba.

| Andrei1970 explică (pentru express11):

Asa merge super, dar acolo in setari cam sacadeaza.