| Costin_Alin_1995 a întrebat:

Am un Allview E2 Living, si acum cateva minute i-am dat un restart, dar imi cere "Privacy Protection password" ca sa il pot debloca. Ma puteti ajuta? Mentionez ca nu e furat si nici gasit. Este al meu, cumparat la abonament la Telekom.

Răspuns Câştigător
| alexmun2001 a răspuns:

La fel am patit si eu.Din comoditate nu l-am dus la garantie dar l-am resoftat.Modelul indian este xolo a 500 club.Am pus 4.2.2 si merge. Daca ii fac upgrade la 4.4.2 kit cat imi cere iar parola.Am incercat tot ce am gasit pe net dar degeaba.Asa ca l-am lasat cu 4.2.2
De curiozitate as vrea sa stiu daca ai rezolvat.Ms.

| Costin_Alin_1995 explică (pentru alexmun2001):

La fel am facut si eu. La 4.4.2 imi cere parola. De doua ori l-am dus in service pentru ca am facut upgrade si imi cere parola aceea. Il las si eu pe versiunea de Android din fabrica

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Inchide telefonul si prin una din conbinatii le mai jos ii dai un hard reset

Volume Up + Home + Power
Volume Down + Power
Home + Power

| Costin_Alin_1995 explică (pentru MskDesign):

Am incercat si nu merge. L-am dus azi in service.

| Dzeko7 a răspuns:

E parola care ti-o cere dupa ce telefonul se restarteaza, nu ai setat vreo parola de genul asta de cand l-ai cumparat? Daca nu incearca 0000 sau 1234 sau ceva simplu.Sau poti sa-l resetezi, deci ii dai restart si apesi concomitent butonul de pornire si cel de volum (de jos).

| Tudorel_Dinca_1972 a răspuns:

Daca nu e prea tarziu... incearca tastand de la 1 la 8. La mine a functionat! big grin